• Všeobecné informácie pre šk. rok 2022/2023

BANKOVÝ ÚČET : 260682503 / 0900

IBAN : SK73 0900 0000 0002 6068 2503

MAIL : sjzlatniky@gmail.com

Denný poplatok za odobraté jedlo na nákup potravín:

Žiaci ZŠ  I.stupeň :     Desiata:   0,70 €       Obed:  1,70 €

Žiaci ZŠ  II.stupeň:     Desiata:   0,70 €       Obed:  1,90 €

Poplatky za stravu je možné uhradiť :

*/trvalým príkazom  / obedy I. stupeň – 34,00 € mesačne, desiata – 14,00 € mesačne

obedy II. stupeň – 38,00 € mesačne, desiata – 14,00 € mesačne nastavený od septembra  do júna /,

*/internetbanking

*/poštovou poukážkou  / úhrada do 12-teho dňa v mesiaci, nakoľko doklad o platbe prichádza do ŠJ až   o 8 dní neskôr /

Platba sa uhrádza mesiac vopred a do 20-teho dňa v mesiaci /napr. platbu za mesiac máj je nutné zrealizovať do 20.4./  V prípade úhrady poštovou poukážkou je potrebné platbu zrealizovať skôr, nakoľko doklad o platbe poštovou poukážkou prichádza až o 8 dní neskôr / napr. platbu za mesiac máj je nutné uhradiť do 12.4./. Pre potreby vedúcej ŠJ o preukázaní platby doniesť ústrižok poštovej poukážky.

Pokiaľ rodič / zákonný zástupca/ neuhradí požadované stravné v stanovenom termíne, budúci mesiac strava nebude zabezpečená. /napr. úhrada na mesiac máj neuhradená do 20.4. !/

Od 1.5.2023 v platnosti Zákon č. 544/2010 Z.z. o dotáciách na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa :

- 2,10 € za každý deň, v ktorom sa dieťa zúčastnilo vyučovania v ZŠ na prvom stupni a odobralo obed

- 2,30 € za každý deň, v ktorom sa dieťa zúčastnilo vyučovania v ZŠ na druhom stupni a odobralo obed

Platba  I. stupeň : réžia 4 € mesačne, príspevok na neodhlásené obedy / neúčasť na vyučovaní / 10 € mesačne

Platba II. stupeň : réžia 4 € mesačne, príspevok na neodhlásené obedy / neúčasť na vyučovaní / 10 € mesačne

Prihlásiť na stravu alebo odhlásiť stravníkov je potrebné 24 hodín vopred, najneskôr však

do 13.°°hod.vopred./ napr. v stredu odhlásiť do 13°°hod. na štvrtok / v daný deň ráno nie je možné odhlasovať ani prihlasovať stravníka !

Upozorňujeme rodičov žiakov na včasné odhlasovanie z dotovaných obedov

Možnosti odhlasovania zo stravy : *telefonicky na č.tel.: 038 / 76 95 174, 0904258663

*mailom na : sjzlatniky@gmail.com

*osobne v jedálni pracovníčkam ŠJ

V prvý deň choroby dieťaťa je možné odobrať stravu. Obed sa balí v ŠJ  do vlastných nádob v čase od 10,45 hod. do 12,00 hod.

Za neodobratú stravu  alebo včas neodhlásenú stravu sa finančná ani vecná náhrada neposkytuje.

Konečné vyúčtovanie stravného v príslušnom školskom roku bude zrealizované do 15. 7. a preplatky budú vrátené na účet rodičom do 31. 7. príslušného školského roka.

Naša školská jedáleň je súčasťou Základnej školy Zlatníky a poskytuje stravovanie žiakom základnej a materskej školy, zamestnancom školy a cudzím stravníkom.

Stravu v školskej jedálni pripravujeme podľa Materiálno-spotrebných noriem určených pre školy a materské školy. Realizujeme školský mliečny program, ktorého cieľom je podpora pitia mlieka, a tiež program Školské ovocie. Jedálny lístok je zostavený na základe zásad pre zostavovanie jedálnych lístkov, v ktorom tiež prihliadame na požiadavky detí a dospelých stravníkov. Tvorí sa podľa vzorového jedálneho lístka v súlade s vyhláškou MŠ SR č. 330/2009 Z. z. Aktuálny jedálny lístok sa nachádza v jedálni na nástenke. Potraviny, z ktorých varíme, pochádzajú výlučne zo Slovenska a Česka, hovädzie mäso aj z Írska. Všetko, čo dieťa zje, sa podieľa na jeho zdraví - buď pozitívne, alebo negatívne. Okrem toho strava ovplyvňuje aj jeho fyzickú kondíciu, výzor a duševnú pohodu. Deti, ktoré chodia do škôlky a školy, minimálne tretinu svojho denného príjmu energie dostanú v školskej jedálni. Zdravie našich detí je tak do istej miery aj v rukách kuchárok a vedúcich jedální, ktoré spolurozhodujú o tom, čo budú variť, ako budú variť a z akých surovín. Preto sme radi, ak stravníkom chutí a deti nevyhadzujú zbytočne jedlo.