Na hodine prírodovedy v tematickom celku: Objavujeme ľudské telo sa žiaci 3. ročníka oboznámili s tráviacou a vylučovacou sústavou. Učili sa o zdravom stravovaní aj o vhodných a nevhodných nápojoch pitného režimu. V triede si urobili prieskum o tom, ako dodržiavajú pitný režim a ktoré nápoje pijú. Svoje výsledky si vyhodnotili a porovnali so spolužiakmi. Keďže sa práve začínalo pôstne obdobie, tretiaci sa rozhodli, že v období od 14.2.2024 do 14.3.2024 - jeden celý mesiac sa budú niektorým obľúbeným nápojom a jedlám vyhýbať. Bola to pre nich veľká výzva. Každý žiak dostal tabuľku, kde si denne zaznamenával, či výzvu splnil alebo porušil. Niektorí žiaci sa rozhodli, že budú celý mesiac piť len čistú vodu, niektorí sa zriekli sladkostí, iní chipsov. Mesiac ubehol ako voda a ak chcete vedieť ako sa im darilo, výsledky výzvy si môžete pozrieť vo fotogalérii.
Vyučujúci: Mgr. Lýdia Dúcka
