S veľkou radosťou a hrdosťou oznamujeme, že naši žiaci dosiahli významný úspech v celoslovenskej literárnej súťaži Osmijanko – literárna súťaž pre mladých čitateľov. V kategórii Druhá osmička sa úspešne zapojili žiaci 2. ročníka pod vedením tr. p. učiteľky M. Idunkovej a žiaci ŠKD zo 4. ročníka pod vedením p. vych. M. Rédekyovej. Počas celého súťažného obdobia sa žiaci s nadšením venovali čítaniu kníh, riešeniu zaujímavých úloh, tvorivému premýšľaniu a objavovaniu sveta literatúry. Ich usilovnosť, kreativita a láska ku knihám boli odmenené krásnym úspechom, ktorý je výsledkom ich vytrvalej práce a aktívneho prístupu k čítaniu. Účasť v súťaži Osmijanko prispela k rozvoju čitateľskej gramotnosti, podporila fantáziu, schopnosť porozumieť textu a zároveň posilnila radosť z objavovania príbehov ukrytých v knihách. Veríme, že tento úspech bude motiváciou aj pre ostatných žiakov a povzbudí ich k pravidelnému čítaniu, ktoré rozvíja vedomosti, slovnú zásobu i tvorivé myslenie. Všetkým súťažiacim srdečne blahoželáme, ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a prajeme im ešte veľa krásnych čitateľských zážitkov a ďalších úspechov.
„Kniha je priateľ, ktorý nás nikdy nesklame a vždy nám otvorí dvere do nových svetov.“
Mgr. Monika Idunková
