Žiaci ročníkov 6. – 9. sa v dňoch od 2. 3. – 6. 3. 2020 zúčastnili lyžiarskeho výcviku v Západných Tatrách v stredisku Roháče Spálená. Stredisko sa nachádza v prekrásnom prostredí Západných Tatier - Roháčov v doline pod Salatínmi. Poskytuje optimálne podmienky pre všetky vekové kategórie lyžiarov a snowboardistov. Lyžiarske zjazdovky boli denne upravované. Ubytovanie sme mali v obci Oravský Biely Potok v chate Millenium.
Prvý deň boli žiaci rozdelení do troch družstiev. V prvom družstve boli žiaci začiatočníci, ktorých mal na starosti pán učiteľ M. Stýskal st. Druhú skupinu, mierne pokročilých mala na starosti pani učiteľka S. Orságová a tretie družstvo pokročilých, na tých dohliadal pán učiteľ M. Stýskal. Zdravotníčkou bola pani Anna Boháčiková. Pre začiatočníkov bol prvý deň ťažký a možno aj bolestivý, veď po prvý krát stáli na lyžiach a učili sa novým poznatkom. No ďalšie dni priniesli úspech, pretože sa všetci žiaci naučili lyžovať, ba zvládli aj jazdu na vleku. Ostatní lyžiari sa vo svojich lyžiarskych zručnostiach zdokonalili.Počasie sme zažili rôzne: dážď, celodenné sneženie, no i krásny slnečný deň. Ten sme využili na odvezenie sa sedačkovou lanovkou až na vrchol. Na celé zasnežené okolie sme mali prekrásny výhľad. Tí, ktorí boli odvážni, boli na lyžiach a trasu zdolali na výbornú.
V predposledný deň lyžiarskeho kurzu sa uskutočnila súťaž v slalome. Umiestnenie žiakov bolo nasledovné: Dievčatá – 1. miesto: Karolína Milatová 2. miesto: Emília Čmelová 3. miesto: Katarína Dúcka Chlapci - 1. miesto: Jakub Chudý 2. miesto: Martin Baček 3. miesto: Matej Kočica
Vecnými cenami boli odmenení žiaci: Monika Gregušová, Tomáš Melas, Dominik Omiľak, Dáša Miksová, Juraj Valášek, Dominika Fedorová, Maxim Sečanský, Samuel Franko.
No a všetci za svoje lyžiarske schopnosti dostali sladkú odmenu. Posledný deň si žiaci užívali lyžovanie podľa svojich schopností. Šťastní, spokojní, plní zážitkov a hlavne zdraví sme sa vrátili domov.
koordinátor: Mgr. Miroslav Stýskal